Interview s Barborou Augustínovou, Program Líderkou LeadINcentra

Martin Páleník
Interview s Martinom Páleníkom, HR riaditeľom spoločnosti Lenovo
28. septembra 2022
Katka Szerb
Interview s Katkou Szerb, účastníčkou rozvojového programu pre mládež Pathfinder
7. augusta 2023

Ako dlho spolupracuješ s LeadINcentrom?

S LeadINcentrom spolupracujem od januára minulého roku, a môžem povedať, že za ten čas sme toho spolu stihli naozaj dosť 😊 Okrem iného, sme odštartovali nový formát Authentic Leadership Programu – Young Professionals, ktorý je určený pre high potential zamestnancov, top talents, mladých začínajúcich manažérov a team leadrov, ktorých chce firma nasmerovať na cestu vedomého a udržateľného budovania úspechu. Taktiež sme dotvorili a spustili program BodyMind Balance, interaktívno-zážitkový formát zameraný na získanie väčšej životnej rovnováhy a emočnej stability.

Čo ťa k tejto spolupráci priviedlo?

S LeadINcentrom spolupracujem od januára minulého roku, a môžem povedať, že za ten čas sme toho spolu stihli naozaj dosť, ešte ako súčasť tímu spoločnosti Microsoft a celkom presne si pamätám, že už vtedy ma to nesmierne zaujalo. Keďže som však na vtedajšej pozícii bola viac ako spokojná, postupne som to vypustila z mysle. Zhodou okolností (alebo možno ani nie 😊), keď som o 4 roky neskôr stála pred rozhodnutím, čo všetko mi už v živote neslúži a potrebuje upgrade, som dostala ponuku zúčastniť sa programu Authentic Leadership.

Po jeho absolvovaní som plynule pokračovala do ročného Advanced Programu. Súčasne som sa certifikovala v oblasti všímavosti, psychológie šťastia, koučingu a objavila som svoju vášeň – prepájanie techník a poznatkov z týchto oblastí a ich aplikácia v každodennom živote. V tomto bode som už mala celkom jasno v tom, že ako svoje poslanie vnímam práve sprevádzanie iných pri objavovaní vlastnej autenticity. Keď teda Evka navrhla možnosť spolupráce, odpoveď bola jasná.

Čo ťa v tejto práci motivuje

Vyberiem iba pár vecí, v skutočnosti je ich oveľa viac. Viera v ľudský potenciál a osobnú silu, ktorú mám možnosť pozorovať priamo v akcii. Príležitosť vidieť prelomové obdobia, našu zraniteľnosť, challengovanie statusu quo, zánik niečoho starého, nefunkčného, tvorbu niečoho nového. Ľudia sú pre mňa najväčším zdrojom inšpirácie, a v rámci tejto práce mám súčasne aj ja šancu sa úprimne a bez príkras pozerať na to, čo potrebujem vo svojom živote pustiť, kde potrebujem iniciovať zmenu.

BodyMindBalance - čo pre teba znamená tento projekt?

Je to moja srdcovka😊Mnohé z techník, použitých v tomto projekte, používam aj ja sama na pravidelnej báze. Častokrát sa stáva, že nás intelekt na niektoré miesta v procese zmeny nepustí, a vtedy je dobre zapojiť jednoduché techniky na úrovni tela/dychu, ktoré môžu proces odblokovať, urýchliť alebo nám poskytnúť pevnú pôdu pod nohami. Napríklad, som zástankyňou celotelového trasu, znovu spopularizovanej techniky, ktorá je však dávno známa. Je možné ju použiť na uvoľnenie nahromadeného napätia a v niektorých prípadoch aj na prácu s traumou. Zároveň som vďačná, že nám bolo umožnené integrovať do projektu jedinečné odborné techniky a sprostredkovať tak naozaj unikátny zážitok.

Čo patrí medzi tvoje obľúbené aktivity? Ako rada tráviš svoj voľný čas?

Milujem plávanie, potápanie sa bez šnorchla, či plaveckých okuliarov, iba tak pre radosť. Rada chodím do prírody s rodinou, ale milujem aj ruch veľkých stretnutí s priateľmi. Čím ďalej tým viac si užívam „me time“ s knihou, meditáciou alebo úplným relaxom bez potreby „konať“.

Je niečo čo o tebe nevedia ani tvoji kolegovia a môžeš nám to prezradiť 😊?

To je ťažké, ja veľa rozprávam 😊 Kedysi som amatérsky tancovala balet. Je to však mnoho rokov dozadu.

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?

Schopnosť častejšie precítiť chvíle životnej pohody, rovnováhy a spokojnosti. Samozrejme, že sa striedajú s inými obdobiami, ale vedieť sa zastaviť a oceniť to, že v tejto chvíli mi je „dobre“, je úžasný pocit.

Čo naopak za svoj neúspech?

S odstupom času mnoho vecí nevnímam ako neúspech. Z niektorých sa nakoniec vykľuli cenné lekcie, niektoré sa ukázali ako výhry, a niektoré neboli také vážne, ako sa na prvý pohľad zdali. Aj keď v danej situácii, s horúcou hlavou, by som určite bez váhania niektoré z nich označila ako takzvaný „fatal error“. 😊

– 11 máj 2023 –