Rozhovor s Milošom Bátovským, Program Lídrom LeadINcentra

Interview s Annou Hajduchovou-Zátureckou, CFO Frey Services
28. októbra 2021
Interview s Hanou Kamenistou, Account Executive, DXC Technology Slovakia
24. augusta 2022

Ako dlho si v teame LeadINceter? Čo ťa k tejto spolupráci motivovalo?

Robíme spolu už 2,5 roka 😉

Pred LeadIN som mal prácu, v ktorej som už asi druhý rok stagnoval na križovatke (rozumej: „je Ti jasné, že potrebuješ zmenu, lebo za chvíľu vyhoríš, ale netušíš, čo by to tak mohlo byť...“) a zároveň som bol účastníkom mužského Authentic Leadership programu, ktorý trvá 1 rok.

Témou jedného modulu bolo poslanie, a keď som si sformuloval to svoje, bolo vymaľované. Uvedomil som si, že ako HR manažér mám málo príležitostí (rozumej skoro žiadne...) sprevádzať ľudí na ceste sebapoznávania za radostným a naplneným životom. Ale v LeadIN ako program líder by to išlo 😉

Bol to jeden z tých aha-momentov, kedy cítite, že sa vo vašom vnútornom svete lámu tektonické dosky. Oslovil som Evku, a potom to už nabralo rýchly spád.

Nech ťa troška lepšie spoznáme, povedz nám čo patrí medzi tvoje obľúbené aktivity? Ako rád tráviš svoj voľný čas?

Milujem voľný čas, hlavne ten svoj 😉. Veľmi rád behám – nie pre medaile, ale len tak sám so sebou a v zime to spájam s kúpaním v Dunaji. Dáva mi to silný pocit „tu a teraz“, keď telo bojuje o život, netrápi vás hypotéka.
Počas Lockdownu som založil Turistický krúžok, kam patria moji najbližší kamoši a v piatok večer chodíme na miesto baru do lesa. Nikdy by som si nemyslel, že les v noci je „Vec“. Do baru sa už asi ani nevrátime.

So ženou radi „wellnesujeme“ a so synom čokoľvek, lebo on je strašne vtipný, tak si užívame absurdný humor. Tento rok som začal jazdiť na horskom bajku po Karpatoch; páči sa mi na tom ako sa treba sústrediť na 3m pred sebou a vôňa lesa.

Čo vlastne považuješ za svoje úspechy?

Za posledný rok sa mi podarilo vypestovať nový zmysel, mám intenzívny pocit, že môj život je na správnej ceste, a keď si to chcem pokaziť, tak to tiež cítim.

Nemám „job“. Mám dni plné vecí, ktoré mi robia radosť a dávajú mi zmysel. Som za to nesmierne vďačný a doprajem to každému, kto by „také“ chcel 😉. Keď to po sebe čítam, znie to ako lacné klišé, ale neviem ako by som to lepšie opísal...

Rozbehli sme Pathfinder program, ktorý vediem. Tie „aha-momenty“, ktoré zažívajú v našich programoch manažéri a talenty z firiem, tak vieme doručiť teenagerom.

A čo naopak, považuješ za svoj neúspech?

Toto nie je ľahká otázka, lebo veci, ktoré vyzerali ako neúspech sa napokon ukázali ako čistý „win“ a naopak. Napr. prišiel som o prácu = neúspech. Ale po tom som mal pol roka voľno a našiel som oveľa lepšiu prácu, ako bola tá, o ktorú som prišiel= úspech. Po rokoch som v tej práci skoro vyhorel ...

Tak ako to je?

Je niečo, čo o tebe nevedia ani tvoji kolegovia a môžeš nám to prezradiť 😊?

Jedna vec by tu bola. Milé kolegyne, v našom „offisíku“ som schoval poklad. Kto ho nájde, môže si ho nechať. Aspoň uvidíme, kto tento článok číta 😉.

A na záver, nám povedz, čo by si dnes odkázal svojmu 20-ročnému ja, keby si mohol?

Keď som mal 20, tak som bol presvedčený, že netreba veľmi zasahovať do diania okolo alebo mať nejaké očakávania, lebo aj tak „všetko dobre dopadne“. Niečo na spôsob „yes-man“. Odkázal by som si, aby som to viac riadil, „a potom to dopadne lepšie“. Škoda len, že moje 20 ročné ja, by poslalo tohoto starca preč a spravilo by si po svojom... 😉

– 20 december 2021 –